Techninė redakcija
Leidyklos poskyris, kuriame dalykiniu ir kalbiniu požiūriu suredaguoti tekstai sutvarkomi techniškai ir parengiami spausdinti.
Leidyklos poskyris, kuriame dalykiniu ir kalbiniu požiūriu suredaguoti tekstai sutvarkomi techniškai ir parengiami spausdinti.
Literatūriškai suredaguoto teksto parengimas spaudai pagal poligrafijos reikalavimus: apimties apskaičiavimas, šriftų, formato, kitų techninių parametrų nustatymas, teksto ir iliustracijų išdėstymas leidinio puslapiuose.
Leidyklos ar periodinio leidinio redakcijos darbuotojas, rengiantis literatūriškai suredaguotą tekstą ir iliustracijas spaudai.
Išspausdintas, parašytas arba žodinės formos kūrinys (veikalas), jo fragmentas; spaustuvinio rinkinio dalis be iliustracijų.
Trumpas aiškinimas, pateiktas pagrindiniame tekste po aiškinamojo teksto, paprastai skliausteliuose.
Spaustuviniai šriftai, kurių kegelis nuo 6 iki 12 punktų.
Leidinys, kuriame išspausdintas žodinis tekstas, arba žodinis tekstas su chemijos ir matematikos formulėmis, iliustracijomis.
Spaustuvinis šriftas, kurio kegelis 20 punktų (7,52 mm).
Leidinio teksto dalies (raidžių, ženklų, žodžių ar frazių) poligrafinio vaizdo, palyginti su visu tekstu, pakeitimas. Gali būti spausdinama kitu šriftu, kita spalva, pabraukiama, daroma įtrauka ir pan.
Rankraštinio teksto rengimas spausdinti. Skiriama: rankinis, mašininis, fotografinis, kompiuterinis.
Gotiškojo šrifto atmaina, kuriai būdinga siauros, suspaustos, ištemptos į viršų raidės.
Spaustuvinis šriftas, kurio kegelis 16 punktų (6 mm).
Rankraštinių ir spausdintų tekstų kopijavimo būdas, paremtas šilumos poveikiu temperatūrai jautrioms medžiagoms (taikomas trumpalaikio naudojimo kopijoms gaminti).
Neapibrėžto periodiškumo žurnalinis leidinys, turintis nuolatinę antraštę, formą, numeraciją (eina numeriais, tomais, rinkiniais, knygomis).
Grade of paper characterized by textured surfaces.